• روغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتیروغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتی
  • روغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتیروغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتی
  • slider bootstrapروغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتی
  • روغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتیروغن,پودر,کاکائو,پودر کاکائو,روغن خوراکی,روغن نباتی,پودر کاکائو وارداتی,واردات روغن خوراکی,واردات پودر کاکائو,پور کاکائو وارداتی
slideshow jquery by WOWSlider.com v7.7

تاریخچه پودر کاکائو#واردات و نمایندگی پودر کاکائو

تاریخچه پودرکاکائو و شکلات

تاریخچه کاکائو

پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,عرضه پودر کاکائو,وارد کننده پودر کاکائو,برندهای پودر کاکائو,فروش پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,ترخیص پودر کاکائو

پودر کاکائو و دیگر محصولات شکلاتی توسط میلیاردها نفر در سراسر جهان از آن لذت می‌برند، اما به طور شگفت انگیزی تعداد کمی از مردم تاریخ آنرا را می‌دانند. در حقیقت کاکائو برای صدها سال در فرهنگ‌های مختلف جهان ظاهر شده‌است. کاکائو اولین بار به عنوان محصول در بسیاری از فرهنگ‌های کهن آمریکای جنوبی توسعه یافت و آزتک‌ها و Mayans شناخته‌شده‌ترین این جمعیت بومی بودند. محققان شواهدی از غذای مبتنی بر کاکائو را پیدا کرده‌اند که قدمت آن به چندین هزار سال پیش باز می‌گردد.

پودر کاکائو

واژه "شکلات" از دو واژه در Nahuatl سرچشمه می‌گیرد، زبانی که توسط بسیاری از گروه‌های بومی صحبت می‌شود: chocolatl که به معنای "آب داغ" و "cacahuatl" است، که به نوشیدنی تلخی که در طول مراسم مذهبی به اشتراک گذاشته شده بود، اشاره کرد. این نوع کاکائو به قدری در فرهنگ‌های محلی قابل‌توجه بود که به عنوان یک واحد پول در تجارت به کار می‌رفت که به جنگجویان به عنوان پاداش پس از جنگ داده می‌شد و در جشن‌های سلطنتی خدمت می‌کرد.

هنگامی که اسپانیایی‌ها به دنیای جدید رسیدند و فرآیند تهاجم، colonizing را آغاز کردند و در نهایت فرهنگ بومی را نابود کردند، ارزش کاکائو محلی را نیز کشف کردند.

با این حال، آن‌ها نوآوری خود را به نوشابه اختصاص دادند - به اضافه شکر و ادویه برای شیرین کردن کاکائو. پس از آن، شکلات به شدت در میان مردم اسپانیا محبوب شد، کسی که تقریبا ۱۰۰ سال پس از کشف خود روش تولید را از دیگر اروپایی‌ها مخفی نگه داشت.

با این حال، اسپانیایی‌ها نمی‌توانستند تا ابد راز خود را حفظ کنند و شکلات به سرعت در سایر قسمت‌های غربی اروپا پخش شد. شکلات - سپس به طور انحصاری به شکل یک نوشیدنی در فرانسه و سپس انگلستان، در دادگاه‌های سلطنتی و "خانه‌های شکلاتی مخصوص" که به نخبگان اجتماعی خدمت می‌کرد، ظاهر شد. شکلات داغ از سوی طبقات بالا به عنوان خوش‌مزه و سالم مورد استقبال قرار گرفت و کاکائو در نهایت به شهرت رسید.

پودر کاکائو

انحصار شکلات در نهایت با شروع انقلاب صنعتی کاهش یافت، زمانی که ماشین‌های نیروی بخار تولید پودر کاکائو را به طور قابل‌توجهی سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر ساختند. شکلات جامد به بازار رسید و در سال ۱۸۵۰ به خاطر کشف Joseph سرخ شد که کاکائو را به پودر کاکایو اضافه کرد و یک توده جامد تشکیل داد. شصت سال بعد، هنر ایجاد شکلات شکلات با پر کردن طعم مانند as توسط مخترع بلژیکی آن‌ها، ژان neuhaus II - عمومی شد. از آنجا، صنعت کاکائو و کاکائو به محبوبیت رسیدند و بسرعت در سراسر جهان پخش شدند.

در طول قرن‌ها تکامل طولانی، یک عامل ثابت مانده‌است - کاکائو، مریدان را در سراسر جهان جذب کرده‌است. امروزه بیش از ۴.۵ میلیون تن دانه‌های کاکایو در سراسر جهان مصرف می‌شوند. جای امنی است که بگوییم باستان شناسان باستانی که پیشگام این محصول بوده‌اند، هرگز تصور نمی‌کردند که محبوبیت کاکائو، روزی تجربه کند

با این حال، برای تضمین آینده شکلات و تضمین اینکه برای نسل‌های آینده در دسترس است، ضروری است که روش‌های کشاورزی پایدار و روش‌های اخلاقی تولید در زنجیره تولید کاکائو به سریع‌ترین شکل ممکن اجرا شوند. WCF با بیش از ۱۰۰ شرکت در سراسر جهان برای ایجاد تغییر جهت بهتر شدن بیشتر در مورد تلاش‌های خود و تاثیر در جامعه کاکائو هم‌کاری کرده‌است.

پودر کاکائو

مزارع پودر کاکائو

با وجود عشق جهان به شکلات، این راه precarious برای امرار معاش است. با اینکه تقاضای زیادی برای کاکائو وجود دارد، قیمت جهانی برای کاکائو در دهه‌های اخیر در نتیجه رویداده‌ای آب و هوایی و تحول سیاسی در ساحل‌عاج، به شدت نوسان کرده‌است. بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ قیمت کاکائو تا بیش از یک سوم کاهش‌یافته است. چنین volatility در قیمت‌ها باعث می‌شود که کشاورزان کاکائوی خود بدانند که آن‌ها چقدر بابت beans کاکائو در یک سال پرداخت خواهند شد، چه رسد به اینکه قادر باشیم برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

اکثر تولیدکنندگان مزارع کوچک دارند و مشکلات قابل‌توجهی با محصولات کشاورزی دارند، از جمله بیماری Pod سیاه که در سطح جهانی یکی از ۱۰ درخت کاکائو را می‌کشد و باعث افت بازده ۲۰ تا ۳۰ درصد می‌شود. سن کلی بسیاری از درختان کاکائو نیز یک مساله است و به این معنی است که کشاورزان در مقیاس کوچک امسال کاکائو کم‌تر تولید می‌کنند. متوسط سن کشاورز کاکائو در حال حاضر بیش از ۵۰ سال است زیرا نسل جوان را نمی توان به خاطر بازگشت ضعیف به کشاورزی کاکائو جذب کرد. بیشتر در مورد چالش‌هایی که کشاورزان کوچک در اینجا پرورش می‌دهند بیشتر بخوانید.

پودر کاکائو

کشاورزان کاکائو

کشاورزان در Fairtrade certified Kuapa Kokoo که در غنا فعال هستند، حق بیمه خود را صرف ساخت چاه آب آشامیدنی، ساخت توالت‌های عمومی و یک کلینیک سیار برای بازدید از روستاهای این عضو کرده‌اند. آن‌ها همچنین در آموزش مدیریت و مدیریت و ایجاد راه‌های دیگر برای زنان به خصوص برای کسب درآمد بیشتر، تولید صابون و روغن نخل، آسیاب کردن ذرت و پرورش ماهی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

Fairtrade علاوه بر حق بیمه، آموزش و پشتیبانی لازم را برای سازمان‌های کشاورزی فراهم می‌کند تا به آن‌ها کمک کند تا به سازمان‌های تجاری موفق تبدیل شوند. In در ساحل‌عاج، کارگاه‌های آموزشی را به عهده گرفت تا کشاورزان بدانند چگونه با تجار مذاکره کنند و برای اعضای خود قرارداد بهتری بگیرند.

Comfort Kwaasibea، کشاورز کاکائو از تعاونی Kuapa Kokoo می‌گوید: " Fairtrade چیز خوبی است. چیزهایی که برای شما مسلم است ممکن است سخت باشد که در غنا به سر برد. Fairtrade برای کشاورز خوب است و ما را خوشحال می‌کند. ما می‌خواهیم cocoa بیشتری به Fairtrade بفروشیم تا کشاورزان بیشتری بتوانند زندگی بهتری را بچشند. …

Fairtrade همچنین نیاز به نوآوری را به رسمیت شناخته‌است و گزینه‌های بیشتری را ایجاد می‌کند تا به کشاورزان امکان دهد تا بیشتر کاکائو بر حسب Fairtrade بفروشند. در ژانویه ۲۰۱۴، Fairtrade فرصت‌های یابی جدیدی را برای کاکائو تحت برنامه Fairtrade Sourcing برای کاکائو راه‌اندازی کرد و در آغاز سال ۲۰۱۶، هیجده شرکت شروع به تولید کاکائوی خود از طریق این برنامه کردند. fortin Bley، کشاورز کاکائو در ساحل‌عاج، توضیح می‌دهد که این برنامه چه تفاوتی ایجاد خواهد کرد.

The Theobroma میلیون ها سال پیش در آمریکای جنوبی و شرق رشته‌کوه‌های آند آغاز شد. Theobroma به بیست و دو گونه تقسیم شده‌است. کاکائو بیش‌ترین شهرت را دارد. این گیاه مایا بود که شواهد ملموسی از کاکائو به عنوان محصول اهلی ارائه کرد. شواهد باستان‌شناسی در کاستاریکا نشان می‌دهد که کاکائو در اوایل ۴۰۰ سال پیش از میلاد توسط تاجران مایا مست شد. فرهنگ (ازتک)ها که در Mesoamerica از قرن چهاردهم تا فتح رایج بودند، بر تقدس کاکائو تاکید زیادی داشتند.

اولین غریبه که شکلات می‌خورد، کریستوفر کولمبوس بود که در سال ۱۵۰۲ به نیکاراگوئه رسید و به دنبال راه دریایی برای ادویه شرق شد. ولی این it کورتس، رهبر یک لشکرکشی در سال ۱۵۱۹ به امپراتوری (ازتک)ها بود که در سال برای bearing (نوشیدن شکلات)برای xocoatl (نوشیدنی شکلاتی)به اسپانیا بازگشت. این نوشیدنی در ابتدا unenthusiastically دریافت شد و تا زمانی که شکر اضافه شد، این نوشیدنی به یک نوشیدنی محبوب در دادگاه‌های اسپانیا تبدیل شد.

بازار کاکائو، بین دو گروه عمده از لوبیای کاکائو تمایز قایل می‌شود: "خوب یا بوی"، لوبیای کاکائو، و "bulk" یا "beans" معمولی. به عنوان یک generalisation، دانه‌های کاکایو شیرین یا طعم دار از انواع مختلف درخت کاکایو ساخته می‌شوند در حالی که دانه‌های کاکایو که از درختان Forastero تشکیل می‌شوند. با این حال، استثناهایی برای این generalisation وجود دارد. درختان ناسیونال در اکوادور که درختان نوع Forastero محسوب می‌شوند، کاکائو را تولید می‌کنند یا بوی شیرین می‌دهند. از سوی دیگر، دانه‌های کاکایو کامرون که با درختان نوع Trinitario تولید می‌شود و پودر کاکائوی آن متمایز و sought است - پس از رنگ قرمز، به عنوان beans عمده کاکائو طبقه‌بندی می‌شوند.

سهم کاکائو در تولید دانه‌های کاکائو در کل جهان سالیانه کم‌تر از ۵ درصد است. تقریبا تمام فعالیت‌های عمده در طول پنج دهه گذشته، cocoa عمده کاکائو بوده‌است.

پودر کاکائو

 

مواد اولیه صنایع غذایی،انواع روغن های خوراکی،پودر کاکائو و مشتقات کاکائو،مواد اولیه صنایع لبنی